Celá akce vypukne přesně v sobotní poledne na nádvoří pivovaru. Následně se návštěvníci přesunou do historické staré sladovny, kde na ně bude čekat zabíjačkové pohoštění ve formě zabijačkové polévky nebo například ovar. K pití se samozřejmě bude servírovat krušovické pivo.

Josef Helebrant, manažer pro exkurze pivovaru, sdělil, že ve 14 hodin vyrazí z nádvoří pivovaru průvod maškar, který postupně projde celou obcí Krušovice. Aby účastníci průvodu netrpěli žízní, doprovodí je speciální vůz s kapelou Ideal Band, na kterém bude naložen i pivní sud s party výčepním zařízením, a po celou dobu trvání maškarního průvodu bude obsluha sudu plnoletým zájemcům zajišťovat pitný režim.

„Průvod se po obejití celé trasy vrátí opět na nádvoří do pivovaru a do Staré sladovny, kde bude probíhat bohatý doprovodný program, ke kterému opět zahraje kapela Ideal Band,“ doplnil Josef Helebrant, jenž ihned dodal: „Zejména pro zahraniční návštěvníky pivovaru bude slavnost ukázkou jedné z českých tradic. V průběhu celého roku doplňujeme tradiční prohlídkovou trasu nejen o nové exponáty a informace, ale využíváme i různých sezónních příležitostí pro ukázku českých lidových tradic."