Skvělý koncert, báječně gradující program. Jak taky jinak, když se o něj postaralo mistrovské těleso našeho okresu – ženský pěvecký sbor Magistrae Raconenses - a už tradičně soubor zobcových fléten základní umělecké školy – Capriccio.


Vynikající zpívající paní učitelky a Jaroslav Chudoba u klavíru, báchorečné děti se zobcovými flétnami od sopránu po ty největší basové.
Po úvodní Tiché noci zazněly celým večerem především koledy a vánoční melodie a u dirigentského pultíku se vystřídaly tradičně sbormistryně Věroslava Borská a Vlasta Petržílková. Hlasově vyrovnané a intonačně čisté vystoupení souboru bylo ještě umocněno citlivým doprovodem Jaroslava Chudoby, zvláště pak v jazzově pojatých, ve svižném tempu provedených Bílých Vánocích a spirituálu Dál zvěstujte tu zprávu.
Klobouk dolů i před výkonem desítky mladých flétnistek a flétnistů, laděním, hladivou barvou souboru vedeného Sylvou Wilhelmovou a Barborou Polánkovou. S podobným Capricciem se v jiném místě země české asi jen těžko shledáš.


Finále patřilo německé vánoční písni Ó, du fröliche, kterou přednesly oba soubory společně. Nadšeným publikem vrchovatě naplněná Heroldova síň, zasloužený potlesk a kytice sbormistryním a ještě jedna vzpomínková pro Janu Smýkalovou. Ten Radim nám všem stále tak bolestně chybí!⋌

AUTOR: IVO MIČKA