Kapela The Undertakers vznikla chvíli po vpádu vojsk zemí Varšavské smlouvy a rozhodně neměla na růžích ustláno. „Byla to špatná doba. Já jsem hrál předtím v Mandragoře, tedy předchůdkyni Brutusu a protože jsem si řekl, že mám na víc, tak jsem založil Undertakers. Samozřejmě jsme měli problémy, asi šest let jsme nehráli, protože nám to soudruzi zakázali,“ vzpomíná Míla Černý.

Kapela již od svých začátků hrála převzaté skladby klasického rocku šedesátých, posléze i sedmdesátých let od kapel jako Deep Purple, Led Zeppelin, Rolling Stones či Erica Claptona. Za tu dobu se v kapele vystřídalo zhruba deset členů. V současnosti mají Undertakers v repertoáru kolem sedmdesáti písní a hrají v obsazení, vedle již zmíněných Míly Černého a Vladimíra „Sama“ Tučka, dále Vlastimil Beneš (baskytara, zpěv), Václav Pavlíček (klávesy), Jiří Báča (kytara) a Pepa Bradáč (bicí). Občas si s nimi zabubnuje také Jirka Bendl z Manon Meurt, který nechyběl ani na výročím koncertě. Podle Míly Černého i přes vyšší věk některých členů chuť do hraní kapele rozhodně neschází. „Pořád nás to baví a dokud to půjde, budeme pokračovat,“ usmívá se.

Příští rok čeká The Undertakers slavnostní uvedení do síně slávy rakovnického bigbítu, což na koncertě potvrdil i její organizátor Jiří Röll.