Krtský Chlapinec v Krtech vás zve na Průvod Martinů, který je organizován u příležitosti svátku Martinů a lidové pranostiky.

Tajemník Chlapince David Švarc přibližuje: “Tento pátek se sejdou chlapi v místní hospůdce, kde vytvoří z papíru a latí koníky.“

Následujícího dne, tedy v sobotu 13. listopadu odstartuje průvod. Půjde se ve 13 hodin od Hospůdky u Krtka. „Projde se samozřejmě celou vsí. Do každého stavení přinesou Martinové symbolický sníh, který je znamením dostatku vody a vláhy. Průvod organizujeme pro velký úspěch už čtvrtý rok po sobě,“ upozornil Davis Švarc.

V čele Krtských půjde živý kůň, kterého k akci propůjčí Petra Zabavíková. „Ona je tady odsud z Krt. Je učitelkou a trenérkou jízdy na koních,“ vysvětlil David Švarc.

K dobré náladě bude hrát na harmoniku David Švarc.

Krtský Chlapinec zve tímto všechny zájemce o netradiční podívanou do Krt. Pěkné odpoledne zakončí sousedské posezení v Hospůdce u Krtka v osm hodin večer.

„Vítáni jsou jak Krtští občané tak přespolní. Všichni ti, kteří nezkazí legraci a mají smysl pro recesi. Něco na zub si přineste s sebou!, “ dodal David Švarc.