Na příchozí čekalo vedle pětatřiceti stánků plných nejrůznějších pochoutek také soutěž o nejlepší masky, dílničky pro děti a ani o hudbu nebylo nouze.

Maškary se sešly krátce po poledni a od náměstí se průvod vydal do ulic města. Zastávky byly v restauraci na Palubě, v domově seniorů Alma mater, v restauraci Kaffka, u paní Batelkové, v restauraci Sport, v pekárně U Špáňů. Poté se průvod vrátil zpět na náměstí, kde na stromech vyrostly právě jitrnice a pivo teklo opět proudem. Starosta města Karel Filip spolu s místostarostou Janem Burešem krájeli speciální třímetrový sulc. Zaplněné náměstí si rovněž užívalo vystoupení Divadla M z Duchova a Švejk bandu. Děti mohly strávit čas také na ručním kolotoči nebo v dílničkách. Účastníci si také mohli nechat domalovat masky na obličej.

Večer program pokračoval od devatenácti hodin maškarní veselicí v Novostrašeckém kulturním centru, kde vedle vystoupení nechyběly ani tradiční zabijačkové hody. Divadlo M z Duchcova mělo na úvod připravené krátké divadelní představení, ve kterém se dle masopustních tradic pohřbila basa. Po zbytek sobotního večera bavila účastníky kapela Mikula a spol.