Základní umělecká škola předvedla tři ze čtyř nejznámějších zhudebněných Svěrákových pohádek, a to O dvanácti měsíčkách, Červená Karkulka a Šípková Růženka. „Předtím jsme dělali ještě pohádku O Budulínkovi, Karkulku děláme podruhé, zbylé dvě pohádky vůbec poprvé. Cvičili jsme pravidelně jednou týdně od října hodinu, od ledna jsme ještě přidávali půl hodinku, aby bylo všechno dobře secvičené,“ popisuje Martina Polanová, v jejíž hlavě se zrodil nápad na uspořádání Minioperek, a to poté, co před několika lety navštívila s dětmi Národní divadlo.

Celkem se do hudebně divadelního představení zapojilo pět desítek dětí, pomáhalo také několik dospělých. „Zrubcovic a Touškovic rodina tu byla kromě maminek celá, pomáhal i můj manžel,“ usmívala se učitelka ze ZUŠ Martina Polanová.

A vystoupení se opravdu povedla, což mohutným potleskem ocenilo i publikum. „Tyto zhudebněné pohádky jsou takovým vděčným tématem. Děti je hodně znají, hlavně díky pohádce Tři bratři, kde došlo k propojení těchto pohádek právě kromě Budulínka. Já ovšem čerpala spíše z divadelních her,“ vysvětlila Martina Polanová, která si pochvaluje i přítomnost těch, kteří nemají v hudebce žádné z dětí, přesto se na Minioperky rádi podívají. „Lidé už z jiných představení ví, že je ZUŠka nezklame, a proto se přijdou jen tak podívat, což je moc fajn,“ dodává Martina Polanová.