Pohádky

Hned na začátku se děti posilnily sekerkovou polévkou u lakomé selky. S Budulínkem prolezly liščí norou a okusily sladkého hrášku. Ani nedutaly, když jim Drvoštěp ze široka vypravoval, jak vyléčil priceznu Zubejdu a vychválil chleba s tvarohem, po kterém se mezi dětmi jen zaprášilo. Jen čarodějnici nějak zbývaly perníčky, nemohla na ně nalákat žádného Jeníčka ani Mařenku.

Možná trochu záviděli ucaprtaní malí návštěvníci línému Honzovi, který se sotva převalil na peci z jedné strany na druhou a nechal se od mámy krmit buchtami.

S borůvkovými fousy od ucha k ucha odcházeli všichni od Křemílka a Vochomůrky. Tady okusili nefalšované žitné placky, pečené ve venkovní peci, s borůvkovými povidly.

Ještě další a další pohádky si návštěvníci připomněli na videu. A nejen to, v průběhu večera děti napnuly společně síly a pomohly dědkovi a bábě vytáhnout obrovskou řepu. Ti čilejší si ještě zacvičili s Bobem a Bobkem.

Sám ředitel muzea František Povolný nabízel dětem nefalšované koblížky od Koblížka na vandru.

Nápad

Lenka Šmídová, která se na přípravě výstavy také podílela, ještě doplnila: „Letos jsme pojali muzejní noc trochu netradičně, ale myslím, že se líbí, je to zase něco jiného. Máme tady totiž také trochu netradiční výstavu s názvem Pohádkový les. Ta mapuje celou pětadvacetiletou historii konání této akce pro děti.

Muzejní noci pořádané každoročně v muzeích vždy navazují na právě probíhající výstavu.