„Zemědělci jsou velká skupina lidí. Všichni lidé se dnes a denně setkávají s našimi výrobky. Plesy tu dělá řada organizací a velikých firem, ale my zemědělci jsme tady své zastoupení neměli. Chtěli jsme pozvat i ostatní, aby se s námi přišli pobavit a u bohatého rautu, ochutnat české potraviny,“ řekl předseda Agrární komory Rakovník, Jaroslav Mikoláš. Slogan večera byl: "Všechno české s láskou jíme, naší zemi tímto ctíme!".

Krátce před dvacátou hodinou začali do kulturního centra přicházet první hosté. Ti byli přivítáni selkami, které jim nabídli štamprli slivovice. „Myslím si, že selky k venkovu a zemědělství patří a štamprle slivovice je příjemné přivítání,“ vysvětlil Mikoláš. Celé rakovnické centrum zdobila výzdoba žáků Integrované střední školy Jesenice. V přízemí měli organizátoři akce připravený bohatý raut s českými výrobky. 

Na ples přišlo spoustu významných osobností, mezi nimi i senátorka Zdeňka Hamouzová nebo rakovnický starosta Pavel Jenšovský. „Líbí se mi tu. Za týden máme městský ples, konkurenci sice nemám rád, ale tahle se mi líbí,“ pochválil pěknou atmosféru večera Jenšovský. Ples zahájila moderátorka Barbora Ladrová společně s Jaroslavem Mikolášem a senátorkou Zdeňkou Hamouzovou. Při této příležitosti předala senátorka Mikolášovi putovní věnec, který bude nyní opatrovat a za rok ho předá zase někomu dalšímu.

Na programu bylo předtančení od mistrů republiky Víta Domoráda a Simony Tejcové a také vystoupení mistryň světa v country tancích, rakovnických Lentilek. K tanci a poslechu hrála kapela Ideal Band a dj. Jan Ladra. A už nyní se všichni těší na další ročník. „Čekali jsme, jakou bude mít ples odezvu, zatím se to všem hrozně líbí. Tak pro jistotu máme zabukovaný termín i na příští rok a teď když vidím, jak se lidi baví, tak můžu říci, že do toho určitě zase půjdeme,“ prozradil Mikoláš.