Na začátku příchozí ve vestibulu vítali muzikanti z rakovnického Brass Bandu. Ti se pak přesunuli do salónku a celý večer vyhrávali těm, kteří právě netančili v sále. Nejprve všechny přítomné přivítal starosta města Karel Filip a popřál příjemnou zábavu.

O krásnou podívanou se postarali tanečníci z tanečního oddílu Tělovýchovné jednoty Sokol Rakovník. V prvním vstupu předvedli valčík. Podruhé zatančili charleston. Jako půlnoční překvapení „vytáhli" na parket kankán.

Historie plesu občanů města Nového Strašecí se začala psát před třiadvaceti lety. Nejprve se ples pořádal v březnu. Později se jeho termín přesunul na leden.

S přípravami toho dalšího se začíná vlastně téměř rok dopředu. V tu dobu se musí zamluvit kapela. Hlavní přípravy začínají tak půl roku před vypuknutím plesu. „Pokaždé máme losování o ceny. Díky sponzorům, kteří nás letos podpořili v hojné míře, máme více jak tři sta cen. Za to bych jim chtěl touto cestou poděkovat," řekl starosta Karel Filip.

Pokaždé se také pořadatelé snaží připravit něco nového. Na tanečníky například čeká pokaždé jiné půlnoční překvapení. A také zajímavý host. Proto do Nového Strašecí už zavítali Maxim Turbulenc, Heidi Janků.

Starosta pak zve celou radu města i starosty z okolních obcí. Pravidelnými hosty bývá starosta města Rakovník Zdeněk Nejdl, který se letos výjimečně omluvil. Dále mezi pravidelné hosty patří starostka Mšece Libuše Bestajovská. „Snažím se návštěvy oplácet, i když nejsem moc veliký tanečník," zkonstatoval starosta Karel Filip. „Ale pokaždé tam jde alespoň můj zástupce," dodal.