V hradním Královském sále zazní vánoční písně
Křivoklát – Kdo by si chtěl užít vánoční koncert přímo na hradě, má možnost zajet 29. prosince od 18 hodin na Křivoklát, kde v Královském sále zazní nejen Česká mše vánoční od J. J. Ryby – Hej, mistře!, ale i další skladby starých mistrů. Účinkovat bude Podřipský žesťový kvintet, smíšený sbor Bendl z České Třebové, Litomyšlský symfonický orchestr a sólisté Zdeňka Ambrůžková, Hana Krejčová a Petr a Jiří Slabý. Vstupné za 150 korun seženete v předprodeji v hradní pokladně.

Posezení u cimbálu
Pecínov – Cimbálová muzika Vladimíra Novotného slavila nedávno své šedesátileté trvání. Přijít ji oslavit můžete 30. prosince, kdy od 18 hodin vystoupí v pecínovském hostinci Na Růžku při tradičním předsilvestrovském posezení u cimbálu. Jako host se letos představí současný mluvčí hlavního města Vít Hofman. Diváci se mohou zapojit do diskuze a během večera pokládat hostovi pořadu prostřednictvím moderátora své dotazy.

Dobroty z náměstí
Nové Strašecí – Sehnat pohoštění na Silvestra lze nejen ve velkých nákupních střediscích. V Novém Strašecí na Komenského náměstí totiž chystají silvestrovské trhy, které nabídnou sýry, klobásy i ryby. Přijďte ochutnat a nakoupit 31. prosince mezi 9. a 14. hodinou.

Konec roku oslaví koncertem i ohňostrojem
Jesenicko – V malé obci Podbořánky na Jesenicku chystají předsilvestrovský koncert, a to 30. prosince od 17 hodin v místním kostele svatého Jakuba Většího. Vystoupí tam pěvecký smíšený soubor z Plas, který si říká Sagitta, a poslechnout si je můžete přijít za dobrovolné vstupné. To platí také při silvestrovských oslavách v Jesenici. Manželé Procházkovi chystají na Mírovém náměstí tradiční rozloučení se starým rokem. Velký ohňostroj za přihlížení diváků odpálí v 19.30 hodin.

Za Germány až do Silvestra
Rakovník – Pro ty, kdo ještě nestihli navštívit výstavu o germánské a římské době v rakovnickém Muzeu T. G. M., máme dobrou zprávu. Výstava byla prodloužena do 31. prosince. Vypravte se do minulosti Impéria!

Silvestrovský Běh Járy Cimrmanna startuje už v neděli
Nové Strašecí – Běh Járy Cimrmana neoslavuje vítěze, ale vítězi jsou všichni, kdo mají smysl pro humor a dokáží si udělat legraci sami ze sebe, hlásá plakát lákající na akci všechny ty, kteří by se letos již osmého ročníku tohoto zábavného sportovního klání rádi zúčastnili. Poslední den v tomto roce tak na Komenského náměstí v Novém Strašecí bude patřit nejen památce největšího Čecha coby nedostižného sportovce, ale především zábavě. Proto je povinnou výbavou každého běžce vlastní kufr, polobotky a smysl pro humor. Kdo by se k běhu odhodlal, může se od 9.30 hodin přijít zapsat na startovní listinu, samotný závod startuje o půl hodiny později. Celé akci budou vládnout společenská pravidla Jiřího Gutha-Jarkovského a občerstvení v podobě svařáku. Soutěží se o putovní Cimrmanův kufr.

Novoroční nebe na Rakovnicku se rozzáří tisíci barvami
Rakovnicko – K oslavám příchodu nového roku neodmyslitelně patří také tradice ohňostrojů. Některá města či obce je vzhledem k soukromým oslavám Silvestra pořádají právě až první den nového roku. Nejinak je tomu také v Rakovníku, kde se slavnostní ohňostroj koná již po několikáté v řadě na prostranství autobusového nádraží v Rakovníku, a to 1. ledna od 19 hodin. Jen o hodinu předtím vypálí první barevné rachejtle do nebe také v Novém Strašecí na Komenského náměstí nebo v Šanově na Rakovnicku, a to před budovou Obecního úřadu. To v Kněževsi začnou první dělobuchy pálit už v 17 hodin před Úřadem městyse. A například v Pavlíkově nový rok přivítají už na Silvestra, kdy se se skleničkou sektu sejdou u místního kostela 31. prosince v 17 hodin.

Vydejte se se Sokolem na novoroční procházku
Rakovník - Spálit přebytečné kalorie a protáhnout tělo můžete při novoroční vycházce pořádané TJ Sokol Rakovník. Od budovy sokolovny se vychází v 11 hodin směrem k čističce, přes Bulovnu na Zátiší a zpět k Rakovnickému potoku, odkud se pokračuje k cyklostezce na Senomaty. U Tří Boroviček výlet zakončí společné opékání buřtíků.

Kinosál ovládnou čerti
Rakovník - Komu by televizní pohádky na Vánoce nestačili a chtěl by si užít příběh plný čertů v kině, může už 4. ledna zajít na Čertoviny aneb po čertech hezkou pohádku z dílny Zdeňka Trošky. Její promítání v sále Tylova divadla v Rakovníku začíná v 19 hodin a těšit se můžete na herce Jakuba Prachaře, Oldřicha Navrátila a další známé tváře.

Přednáška poodhalí tajemství přírodního úkazu
Nové Strašecí – Pravidelný vzdělávací cyklus Akademie volného času startuje i po novém roce. První schůzka v tradičních prostorách NKC je plánována na čtvrtek 4. ledna od 17 hodin. Tentokrát se příchozí v přednášce dozví o tajemství Kamenných kounovských řad.

Pořádají taneční kurzy
Jesenice –Taneční lekce pro mládež už máte dávno za sebou, ale přesto byste si tyto časy strávené na parketě rádi zopakovali? Pak se můžete přihlásit do tanečních kurzů pro pokročilé, které pořádají v Jesenici. Začínají již 6. ledna a přihlásit se na ně může každý, kdo ovládá alespoň základní kroky společenských tanců. Věkové omezení tu neplatí. Celkem šest lekcí za 700 korun na osobu bude zakončeno prodlouženou. Přihlášku na ně najdete na webových stránkách města Jesenice.

Studenti z ISŠ Rakovník pořádají maturitní ples
Rakovník – Sezona plesů pomalu ale jistě začíná. Neodmyslitelně k nim patří také plesy maturitní, které se každoročně v hojném počtu konají také v Kulturním centru Rakovník. Právě jeho sál si pro svůj maturitní a absolventský ples vybrali žáci ze tříd 2. N, 3. A a 3. B z ISŠ Rakovník. Slavnostně se veřejnosti předvedou již příští sobotu 6. ledna od 20 hodin. Kromě studentů bude celým večerem provázet také kapela Ideal Band. Lístek na ples stojí 180 korun na osobu.

Chystají Tříkrálový koncert se skupinou Neřež
Jesenice – Pro nadcházející nový rok si kulturní komise města Jesenice připravila Tříkrálový koncert hudební skupiny, která si říká Neřež a tvoří ji duo Vít Sázavský a Zdeněk Vřešťál. Skupina je stálým doprovodem zpěvačky Marie Rottrové i jiných umělců. Už příští neděli, tedy 7. ledna od 14 hodin vystoupí se svými písničkami v jesenickém kostele svatého Petra a Pavla. Předprodej vstupenek za 100 korun již nyní seženete na městském úřadě, na místě pak stojí o padesát korun více.

Soutěž v házení stromkem
Nové Strašecí – Nenechte si ujít sportovní klání v netradiční disciplíně – hodu vánočním stromkem do dálky! Zábavnou soutěž pořádají v Novém Strašecí na 7. ledna od 14 hodin a zúčastnit se jí mohou děti, dospělí i týmy. Stromky pro jednotlivé kategorie budou připraveny na Komenského náměstí, kde se celá akce koná. Při své show se představí také Železný Zekon, populární valašský silák, který má na kontě řadu světových rekordů.