Na druhém místě skončil Taťka tým, dva tatínkové z Lán. A do třetice to byl Tým Hošek, ve kterém vařil místní řezník známý vyhlášenými vepřovými hody. Tento guláš měl trochu chuť po rajčatech. 


Na čtvrtém místě skončily: Bucek tým, tým Muzea T. G. Masaryka v Lánech, Dvě sestry a Baráčníci. 


Guláše hodnotila pětičlenná porota se dvěma profesionálními kuchaři Zdeňkem Jánským a Vítkem Altem z Rakovníka. Dále v ní zasedly tři ženy z přítomných diváků. Profesionálové měli připravený bodový systém. Porotci ochutnávali guláše anonymně z misek a hodnotili nejen chuť, ale také barvu i způsob servírování, například ozdobení porce. Po ohodnocení a vyhlášení vítězů, guláše ochutnali všichni přítomní. Nejdříve se zaprášilo po třech vítězných.


Kromě bodování gulášů stihli profesionální kuchaři připravit specialitu kapří hranolky a samozřejmě také rozdávat kuchařské rady a recepty všem přítomným. S vařením jim pomáhala místní děvčata.


„Celá akce se odehrávala v příjemné sousedské atmosféře. Bylo to krásné setkání lidí,“ řekla za pořadatele Eva Havelková a zároveň všechny pozvala na další akci spojenou s jídlem „Na sobotu 16. září připravujeme Kulinářský jarmark. Odehraje se při zapálení Masarykovy Vatry, kterou pravidelně pořádají místní dobrovolní hasiči,“ řekla Eva Havelková.


Po kulinářském zážitku do osmnácti hodin k poslechu i zpěvu na harmoniku vyhrávalo duo Flamendr Band a od 18.30 k tanci a poslechu skupina Domino. Při Gulášfestu se také slavnostně rozsvítila a spustila nová lánská vodní fontána u sokolovny na Masarykově náměstí. Přesto, že bylo chladné počasí, děti neodolaly a hned se v ní osvěžily.