O který pořad měli Rakovničané v loňském roce největší zájem ?

Už několik let máme radost ze Screamers, což je skupina, která dělá travesti show. Začínali jsme na dvou vystoupeních v roce a teď už musíme dělat čtyři, protože je vyprodáno. Lidé odcházejí z vystoupení a už si zamlouvají lísky na další. To se prodává velice dobře.

A další? Třeba i z jiného soudku?
Příjemně mě překvapil velkou návštěvností i kytarový virtuóz Štěpán Rak.
Úspěšný a pěkný byl koncert Vaška Neckáře. Dokonce jsem s ním mohl prohodit pár slov a musím říci, že je to velice příjemný člověk. Byl na to čas. Příprava jeho koncertu je dlouhá, náročná a specifická vzhledem k zdravotnímu problému, který měl.
Hodně lidí přišlo na kapelu Škwor. Rakovník byl zařazen do šňůry jejich koncertů. Myslím si, že v tomto žánru to byla asi ta nejhezčí věc v roce 2013.

A které byly zklamáním?
V prosinci byl Brutus. S jejich vánočními koncerty jsme začali před pěti lety. První dva roky bylo vyprodáno. Teď už se ale po dva roky návštěvnost ustálila asi na 450 lidech.
Rudu z Ostravy jsme úplně zrušili . Pár dní předem bylo prodáno jen asi deset vstupenek. To mě osobně překvapilo. Myslel jsem si, že lidé přijdou.

Museli jste šetřit…
Ano. Náš rozpočet byl menší. Jako všude v republice. V kultuře se musí šetřit a zvažovat, co udělat a neudělat za pořad. Museli jsme se trochu uskrovnit v dražších a větších projektech. Je jasné, že hůře se prodávají vstupenky, kde jsou ceny vyšší.

Při bilancování jste spokojeni?
Rok 2013 nedopadl pro naše zařízení nijak špatně. Našich vlastních akcí jsme udělali 303. To je docela velké číslo na to, že Rakovník má tolik obyvatel, kolik má. Kulturní dění je tu, myslím, docela četné. Jsme spokojeni že jsme s rozpočtem vystačili.

Nechyběl ve vaší nabídce žádný z tradičních pořadů?
Ne. Byly všechny, na které jsou Rakovničané zvyklí. Namátkou jmenuji Popelku, Rakovník bratří Burianů, Cyklování, Jazzové večery, Jazzové Vánoce, Vánoční koncert Hradního dua.
Zvažovali jsme, zda budeme letos dělat ohňostroje.
Nakonec se to ale finančně zvládlo a byl i Novoroční, i Mikulášský. Dětem se to prostě líbí a byla by škoda tuto tradici rušit.

Zítra přineseme druhou část rozhovoru, ve kterém se mimo jiné dozvíte, že podlaha jeviště Tylova divadla prošla renovací.