Pětihodinový program si vzal na starosti rakovnický Sokol a bylo se nač zajímavého dívat. Kromě samotné budovy sokolovny, která díky péči města prošla v posledním roce rozsáhlejšími rekonstrukcemi, mohli četní návštěvníci vidět ve vestibulu výstavu o historii rakovnické sokolské jednoty a sletů včetně unikátních fotografií z návštěvy prvního československého prezidenta T. G. Masaryka v Rakovníku.


„Noc sokoloven je jen jednou z aktivit, které v naší sokolské TJ prožíváme. Teď v září to byla i vzpomínka výročí úmrtí T. G. Masaryka, další byla návštěva Tyršova Děčína. Pro Sokol je kromě celoročních aktivit velmi důležitý nastávající rok 2018, výročí vzniku Československé republiky, které bychom chtěli náležitě oslavit a připomenout, a sokolský slet. I dnes myslíme nejen na současnost, ale i historii připomenutím československých legionářů," uvedl starosta Sokola Rakovník Josef Helebrant.


A právě na téma Československé legie a Rakovník se také v pátečním programu Noci sokoloven uskutečnila společná procházka. „Jako provozovatelé sokolovny si vážíme velmi dobré spolupráce se Sokolem tak, aby činnost naší TJ a Sokola byla vzájemným obohacováním.

Vím, kolik stojí všechno takové snažení úsilí, a proto musím jen smeknout před sportovní a společenskou činorodostí a aktivitou rakovnického Sokola a jsem rád, že si do jeho řad nachází cestu stále více lidí všech věkových kategorií," doplnil sokolské plány jeden z návštěvníků pátečního podvečera Miroslav Koloc, předseda TJ Lokomotiva Rakovník.

Miroslav Koloc, Kristýna Koděrová