Asi největším tahákem byl letos Tleskač z Plzně. Z rakovnických hudebních seskupení se představila Falešná ozvěna a Zima. Mimo hudby festival doprovázela ještě výstava zajímavých maleb a fotografií.

„Spokojeni jsme byli maximálně, co se týče vystupujících, tak i návštěvy, která se vyrovnala té loňské, tudíž se tak splnilo naše očekávání. Ohlasy od lidí jsou zatím kladné, myslím si, že nějaké ještě budou, ale doufám, že kladné zůstanou. Vystupující kapely mě osobně velmi příjemně překvapily. Je přece jenom něco jiného slyšet kapelu naživo, než někde na internetových stránkách nebo v rádiu," zhodnotil tak sobotní den jeden z hlavních pořadatelů Jaroslav Spurný.

Příjemně uvolněná atmosféra se v areálu místního letního kina nesla až do jedenácté večerní hodiny, kdy závěrečná skupina Greymon už musela vyslyšet přání policie a utnout tak své vystoupení.

Celý festival podtrhovalo nádherné počasí, které asi opravdu pro akci konanou pod širým nebem nemohlo být lepší. Pro ty, kteří se letos do Jesenice nedostali, mají organizátoři dobrou zprávu a slibují: „Třetí ročník Jes-festu na devadesát devět procent bude!"

Autor: Michal Beneš