Letos se křtila kniha o Fialovém poustevníkovi Václavu Matouškovi – Diogénes a kočky, kterou kdysi napsal Karel Mejstřík, avšak k jejímu vydání došlo až nyní.

„Mám velkou radost, že se tu sešlo tolik lidí a že před tak velkým davem mám možnost pokřtít knihu mého dědečka. Tento rukopis dřímal hodně moc let v šuplíku, byl vydán teprve dnes a to pravděpodobně proto, že když dědeček vyprávění o Václavu Matouškovi napsal, vyšla právě známá povídka Oty Pavla,“ narážela vnučka Karla Mejstříka, paní Fialková, na povídku Fialového poustevníka Oty Pavla, která měla být původně románem.

„Jelikož byl ale dědeček tím, kdo Otu Pavla s poustevníkem a malířem Matouškem seznámil, myslím si, že jeho vyprávění si nezaslouží, aby zůstalo ukryté, ale aby si jej mohl přečíst každý,“ doplnila vnučka autora. Knihu pokřtil herec Jaroslav Dušek i kytaristé Dagmar Voňková s Pavlem Steidlem. Ti také po křtu knihy zahráli několik svých známých folkových písní.

Během slunného odpoledne vystoupil rovněž skrejsko - přespolní sbor, kapela JanyDeNany a Dopyjem a pudem s Pjérem laŠézem. V prostorách obecní školy měli návštěvníci možnost spatřit obrazy Fialového poustevníka.