„Letošní účast není taková, jakou jsme očekávali, přesto je pěkná. Jezdců je tak akorát, že se v klidu za jeden den stihnou všechny disciplíny. Máme asi čtyřicet startů, z toho jsou tři ukázky a pět soutěží. Začínaly nejmenší děti a soutěžit budou i dospělí. Poslední soutěž je parkur do sto centimetrů,“ popisovala Jana Stránská z pořadatelské stáje.

Ještě vloni se skákalo do sto deseti centimetrů, ale o tuto kategorii už nebyl příliš zájem. Jezdci této kategorie raději jezdí v halách s pískem nebo pilinami. Přírodní kolbiště moc nevyhledávají. „Je to škoda, protože máme moc hezké ceny od sponzorů,“ mínila Jana Stránská.


Jezdecký den v Rynholci má už šestnáctiletou tradici, účastní se ho jezdci převážně z Rakovnicka, ale i ze Slánska, z Kamenných Žehrovic. Účast sice trochu slábne, ale pořadatelé nezoufají, protože mezi dětmi dorůstá další početná jezdecká generace. 


Jezdecká stáj Lussy Rynholec působí už více jak dvacet let. Založil jí Stanislav Stránský, otec Jany Stránské se svým bratrem. Ke koním přivedl i své děti. V roce 2012 vznikla oficiální jezdecká stáj Lussy Rynholec. Jméno získala po první klisně a obec Rynholec stáj hodně podporuje, stejně jako například místní dobrovolní hasiči.