Není proto divu, že nyní máte jedinečnou možnost opět se seznámit s jeho uměním, a to díky výstavě, jejíž vernisáž se uskutečnila ve Výstavní síni na radnici v Rakovníku.

Za pořadatele, Rabasovu galerii v Rakovníku, konstatoval její ředitel, akademický malíř Václav Zoubek: „František je v malování víceméně samouk. Jako televizní opravář chodil po domácnostech, tady viděl řadu výtvarných děl a hovořil s nejrůznějšími lidmi. Začal se zajímat o kulturní dění, ke hře na trumpetu v rakovnických kapelách přibyly návštěvy koncertů vážné hudby a malba. Postupem času se jeho dovednosti prohloubily a jeho projev je už naprosto svébytný."

Galerista a novinář Ivo Mička už kdysi jeho umění popsal takto: „Jeho obrazy nejsou jen tak nějaké tuctové krajinky. A ani barevně střídmá abstrakce není Františku Zubalíkovi cizí."

Není tajemstvím, že se František Zubalík hlásí za žáka právě Václava Zoubka. Ten před časem popsal: „František byl žákem poněkud nepozorným, roztěkaným, s absencemi. Většinu jeho obrazů jsem viděl v době zrodu a měl tisíce výhrad. František si přesto zůstal na svém, obrazy kultivoval a dotáhl do konce, svoje pojetí si obhájil. Jistotu vlastního názoru splnil na sto procent."

Jedinečně autentická výstava nevšedních obrazů Františka Zubalíka na radnici potrvá do 4. října.