Olympic působí na české hudební scéně už déle než čtyřicet let. V současnosti hraje ve složení: Petr Janda (sólová kytara, zpěv), Milan Broum (baskytara, zpěv), Jiří Valenta (klávesy, zpěv) a Milan Peroutka (bicí). Se skupinou je ale v minulosti spjata i celá řada dalších vynikající hudebníků, například Pavel Bobek, Jiří Korn, František Ringo Čech nebo zpěvačka Yvonne Přenosilová.

Skupina nasbírala mnoho ocenění. Je například trojnásobným držitelem Zlatého slavíka a vlastní stejný počet Českých slavíků, v roce 1992 byla při udílení českých cen Gramy uvedena do síně slávy.

Zatím poslední řadové album Sopka vydala kapela v roce 2007. Je již sedmnáctým v pořadí.

Stochovský koncert není jediný, kde se fanoušci v regionu letos se skupinou Olympic setkají. V rozpisu koncertů na oficiálních stránkách kapely figuruje i datum 26. srpna, kdy skupina zahraje ve Slaném. (red)

Kladenský deník nabízí svým čtenářům možnost vyhrát vstupenky na stochovský koncert Olympicu zdarma. Stačí jako první telefonicky zodpovědět položenou otázky, kterou najdete v pátečním(12. března) a sobotním (13. března) vydání tištěné verze Kladenského deníku.