175. výročí založení gymnázia se blíží. Jak dlouho, a jak vůbec probíhají přípravy nám popisuje ředitel PaedDr. Luděk Štíbr.


V neposlední řadě podle pana ředitele Štíbra na oslavy finančně přispěla i řada firem, které jsou uvedeny na plakátech a budou i v rámci oslav prezentovány, protože bez nich by se akce možná ani nemohla uskutečnit. A jak že vlastně samotné oslavy budou probíhat?
„Přípravy probíhají tak, aby mohly vyvrcholit v sobotu 20. září, ale už 19. září chystáme pro středoškolskou mládež Rakovníka kulturně-sportovní setkání na Tyršově koupališti, kde by to měla být taková generální zkouška na akademii, která bude probíhat v sobotu. Od 16 hodin se bude konat v Tylově divadle oficiální zahájení oslav, kde se sejdou všichni pozvaní hosté, a bude následovat asi hodinu a půl již zmiňovaná akademie současných i minulých studentů gymnázia. Souběžně s ní bude od 17 hodin v kulturním centru na velkém sále probíhat setkání absolventů, profesorů a přátel školy. To vše za hudební produkce dvou hudebních těles, která se budou do dvou hodin ráno střídat.
V sobotu potom bude také od 9 hodin ráno budova školy otevřena až do 13 hodin odpoledne na prohlídku, a my předpokládáme, že sem přijedou absolventi různého věku, takže se určitě budou chtít podívat, co se tu změnilo od té doby, kdy odešli. V rámci budovy školy budou k vidění různé výstavy a to samozřejmě výstava historie školy, ale i prezentace současného života na gymnáziu. A to nepočítám výstavy výtvarných děl našich studentů i absolventů.

Návštěvníci si zde budou moci také koupit různé upomínkové předměty. Bude tu k dostání sborník, který mapuje posledních 5 let činnosti školy, kalendář na rok 2009, kde jsou fotografie prací našich studentů, a budou se zde prodávat také trička s označením gymnázia, tužky, kalkulačky a další drobnosti.

V průběhu roku jsme vyhlásili soutěže pro žáky základních škol, a to jak výtvarnou, tak literární - právě s tématikou oslav gymnázia Zikmunda Wintra, takže se nám pomalu schází díla z celého okresu. Většinou se jedná spíše o výkresy, než literární díla, a my bychom je rádi při příležitosti vyrcholení oslav vyhodnotili.“

AUTOR: Petronila Schelingerová