Pochodu krajem Oty Pavla se zúčastnilo devět stovek lidí.


„Samotný pochod absolvovalo okolo sedmi stovek přihlášených osob. Na pietní akt a kulturní program se přišli podívat další dvě stovky lidí,“ spočítal za pořadatele TJ Sokol Branov a místní obecní úřad starosta František Štiller.

Svou přítomností potěšil milovníky díla nezapomenutelného spisovatele opět jeho bratr Hugo Pavel. „Je to vůbec poprvé v historii tohoto pochodu, kdy nás zastihlo bouřlivé počasí. Už jsem si ani netroufal doufat, že by se tu tolik lidí sešlo a jsem tomu moc rád, když vidím, že lidé znovu i přes nepřízeň počasí přišli a zavzpomínali na Otíka,“ konstatoval Hugo Pavel, který zároveň upozornil na přítomnost dvou synů svého slavného bratra, a to Jirky a nejstaršího Jana.

„Jirku znají lidé z pořadu Na vlastní oči. To nebyl moc příjemný dokument. Jsem rád, že ho tu vidím stejně jako Jana,“ dodal Hugo Pavel.
Hugo Pavel rovněž prozradil, že by se na Křivoklátsku měl točit film o jejich otci. „Měla by to být nějaká koprodukce. Podrobnosti zatím nevím. Pod palcem to má nějaký čechoameričan, který si zakoupil práva k natáčení od Jirky,“ líčil Hugo Pavel.

Na Branově letos chyběl jeden z věrných přátel Křivoklátska herec Petr Haničinec. „Společně mu popřejme hojnost sil k brzkému uzdravení a také k tomu, abychom se tu s ním napřesrok všichni sešli,“ popřál Petru Haničinci, který by měl v současné době ležet v kladenské nemocnici, fotograf Milan Richtrmoc.

Lidé se tedy na Křivoklátsko stále rádi vracejí, stejně jako tomu dělal spisovatel, sportovec, rybář a novinář Ota Pavel. „Měl ještě velké plány, které mu bohužel osud zpřetrhal. Pokud víme, tak chtěl například napsat ještě sedmnáct povídek,“ řekla účastnice pietního aktu básnířka Petra Hlavsová. „Ota Pavel je pro nás novináře stále velkou inspirací, a to v jeho pohledu na sport i život. Já Otu Pavla osobně znal, i když jen krátce a jsem na to velice pyšný. Stále svým mladším kolegům doporučuji: Čtěte Pavla, ať víte, jak máte o sportu psát,“ uzavřel připomínkou za sportovní novináře Oto Černý.