Mladší děti, které vedla Libuše Martínkové, zapěly především klasické písně, ty starší pod vedením Miluše Seidlové naopak zpívaly hlavně modernější skladby. Nechybělo ani recitování. „Několik recitátorů nám bohužel chybělo, protože jsou nemocní, takže vystoupili pouze tři. Jinak se jedná o tradiční akci, bereme ji jako jarní koncert, který většinou vychází těsně před Velikonocemi,“ nastiňuje jedna z učitelek Miluše Seidlová. Ač její sbor zpíval především populární písně, ve svém repertoáru má i lidovky. „Písně jsme vybírali podle toho, abychom se lidově řečeno moc netřískali a zároveň se doplňovali. I když můj sbor zpíval hlavně populárnější písničky, během celého roku samozřejmě zpíváme i lidové písně, protože jsem jejich příznivcem. Myslím si, že je to tradice, která se má udržovat,“ říká Miluše Seidlová.

Ředitel 2. základní školy Zdeněk Brabec si koncerty pokaždé užívá. „Jsou pro mě takovým poslem jara. Přinesou hodně pohody a dobré nálady, za což děkuji paním učitelkám Fuksové, Martínkové a Seidlové, které se podílejí na jejich přípravě,“ zdůraznil Zdeněk Brabec.

Pěvecký sbor 2. základní školy pořádá i další akce. V Kulturním centru Rakovník se uskutečnily dva ročníky soutěže Tvůj hlas má známou tvář, tedy obdoba známé televizní soutěže, avšak s lehce pozměněným názvem. „Nebylo to až tak soutěžní, spíše přehlídkové. Letos, pokud nám to vyjde, bychom chtěli dělat pohádkové písně formou muzikálu. Snad pro nás bude místo,“ přeje si Miluše Seidlová.