„Tato galerie se nám líbí a velmi nás přitahuje. Jsou to krásné prostory a hlavně je zde milý galerista, tak doufám, že zde budeme vystavovat i nadále,“ přeje si předsedkyně spolku Marie Preclíková.

V Rabasově galerii se spolky střídají velmi pravidelně, v nedávné době zde například vystavovala Jednota výtvarných umělců, středočeští výtvarníci, olomoucký spolek a další. „Spolky jsou totiž zvláštní fenomén. Obnovily se po revoluci, nemají jednoduchý život, protože výtvarníci si pokazili, co si mohli a zázemí si nechali rozkrást. Pak se nějakým způsobem spolky zase dokázaly obnovit a udržují se, i když společenský život mezi výtvarníky trošku hoří a společně si sednout a popovídat bohužel už dnes dokáže jen ta nejstarší generace,“ konstatuje ředitel Rabasovy galerie Václav Zoubek.

Současná prodejní výstava, která bude k vidění do 19. května, je koncipovaná jako salon spolku. „Vzhledem k tomu, že si vydáváme vlastní publikaci, pojali jsme výstavu jako průřez naší tvorbou. Aby si každý návštěvník udělal obrázek, jak členové spolku malují,“ objasňuje předsedkyně Spolku pražských výtvarných umělců, která jako kmotra právě vydané publikace jí popřála jen to nejlepší. „Knížce přeji, aby se dostala do všech knihkupectví a ke všem milovníkům umění. Aby se všem líbila a všichni lidé, kteří tam jsou, měli úspěch ve své tvorbě,“ dodala Marie Preclíková.