Rakovničanům je předkládají autoři Radek Pokorný a a Pavel Matela.

Pro výstavu v Rabasově galerii v Rakovníku připravili dle svých slov Pavel Matela a Radek Pokorný po třech fotografických cyklech. Každý z nich v jednom z cyklů vychází z díla toho druhého.
Radek Pokorný
Grafik, lektor, fotograf a odborník na úpravu fotografií Radek Pokorný zkoumá ve volné fotografické a videoartové tvorbě hranice media skrze fenomény náhody, determinace času, (ne)obyčejnosti, změny měřítka čitelnosti. „Vystudoval jsem automatizaci, patnáct let počítačově upravuji fotografie. Na použitých fotografiích jsou důležité osoby, předměty události. Několik snímků jsem získal od kamarádů. Zpracovávám je sadami instrukcí, sad je zatím šestapadesát a nechávám se překvapovat výsledky," okomentoval svoji tvorbu Radek Pokorný.

Pavel Matela
Fotograf a lektor fotografie Pavel Matela se ve své umělecké tvorbě a teoretickém výzkumu věnuje především fotografii. Přesto pracuje i s pohyblivým obrazem, vytváří instalace, plastiky nebo performance. V jeho dílech se často objevuje sebeironie a specifický druh humoru. Částečně se zabývá také hudbou a literaturou.

K vystaveným fotografiím Vojenská přehlídka mimo jiné říká: „K fotografování vojenské přehlídky v roce 2008, která se konala k 90. výročí vzniku samostatného Československa, jsem byl vyprovokován pocitem podivnosti a obskurnosti z podobné akce. Zcela nepřipraveného mě zastihl fakt veřejné demonstrace a oslavy zbraní za účasti představitelů státu a mnohatisícového davu."
Výstavu najdete v Rabasově galerii až do 16. března.