Občanské sdružení Rousínov pořádá za finanční podpory Středočeského kraje velmi bohatý program téměř s každodenními akcemi po dobu 10 dnů.

Slyšeli jste skutečné zážitky z hodně vzdáleného světadílu, jako je Austrálie? Že ne? Tak to neváhejte a přijďte si poslechnout v pátek 10. srpna od osmi hodin večer do Stodoly U Faflíků Pavla Pospíchala, který se s vámi o ně velice rád podělí. Nejen, že vám o Austrálii poví, ale dokonce si připravil na ukázku pořízené fotografie a skladby hrané domorodým hudebním nástrojem didgeridoo.

Pokud v ten den zrovna nemáte čas, nic není ztraceno. Hned den poté v sobotu 11. srpna v půl třetí odpoledne rousínovský program pokračuje slavnostním spuštěním nově pořízených hodin na věži místního kostela Narození Panny Marie. Během odpoledne se můžete před kostelem občerstvit a zároveň zaposlouchat do hlasu operní pěvkyně Gabrieli Beňačkové. Hlavní bodem všech plánovaných akcí ovšem bude umělecké rousínovské sympozium Rous 9, které kromě práce umělců bude plné hudby a připravovaných koncertů. O devátém Rousi se dozvíte v zítřejším vydání Rakovnického deníku.