Jsou to v boleslavském divadle věci! Jen co se herci vrátili z úspěšných představení v pražském Divadle Járy Cimrmana, už se stále častěji potkávají s novou tváří. Rodačka z Rakovníka, Veronika Kubařová, má totiž od prvního březnového dne nastoupit do stálého angažmá Městského divadla. Nahrazuje tak Lucii Matoušková, která čeká narození potomka.
Už včera měla podle našich informací Veronika podepsat s vedením divadla pracovní smlouvu. A potvrdit tak svoje první divadelní profi angažmá. Jenže se tak nestalo! Proč? Je to prosté. Veronika je zapomněntlivá: „Zapomněla jsem si doma maturitní vysvědčení. Takže podpis bude až příští týden,“ přiznala se.
Ředitel divadla František Skřípek ale Veroniku zahálet nenechal. Dopoledne hrála pro školáky a odpoledne ji čekal lékař. „Musí absolvovat lékařské vyšetření u našeho doktora. Veronika dostane smlouvu od prvního březnového dne,“ podotkl ředitel.
Veronika Kubařová včera vystoupila už dopoledne pro školy ve hře Tvrdohlavá žena. Tam doslova excelují Eva Reiterová, Martin Hrubý, Dagmar Teichmannová, Ivo Theimer a také Kubařová.
Veronika Kubařová už nyní nahradila Lucii Matouškovou ve hře Tvrdohlůaá žena, kde ztvárnila roli Madlenky, a v muzikálu Hello, Dolly! Tam hraje roli Minnie.
Ředitel Skřípek uvedl, že novou herečku uvidí diváci i v připravované premiéře. „Nyní už Veronika zkouší, byť ne v hlavní roli, v připravované hře Miláček,“ uvedl Skřípek.
Mladá herečka (20 let), studentka šestého ročníku pražské konzervatoře, byla včera před představením Tvrdohlavé ženy klidná. V maskérně se jí ujala zkušená Jarmila Urbanová a z jejích dlouhých vlasů udělala ještě delší. Jenže je nakonec spletla do drdolu, takže Veronika vlasy mladému publiku moc neukázala.
„Na líčení mám svůj grif, trvá mi to tak asi čtvrt hodinky,“ utrousila Veronika, když jí paní Jarmila kouzlila s vlasy.
Vtípky na téma, co by se stalo, kdyby připevněné vlasy na jevišti upadly, obě dámy zavrhly. „To se nestane! Prostě se to nesmí stát. To je tak propletené, že by jí musely upadnout všechny vlasy,“ uculila se Jarmila Urbanová.
Kubařová pochází z Rakovníka, v tamním loutkovém divadle působila její maminka. V osmi letech začala navštěvovat dramatický kroužek, posléze hrála v amatérském Tylově divadle. Má za sebou role ve filmech Rafťáci, 100 + 1 princezna, Škola ve mjelně.
Do kin je nyní uváděna pohádka režiséra Zdeňka Trošky Nejkrásnější hádanka, kde hraje Veronika princeznu.