Symbolický vstup mezi čtenáře je často i vstupem do městské knihovny, která dnes eviduje přes dva a půl tisíce čtenářů, a těch do 15 let je téměř osm stovek. Ti sami uvádějí, že chození do útulného prostředí dětského oddělení na Husově náměstí jim přináší nejen možnost půjčit si knížky a časopisy včetně novinek, ale i pobyt v hezkém prostředí, zábavu, prostor na hraní a popovídání si s kamarády, návštěvu se třídou místo vyučování a účast na velkém množství akcí, kterých jen pro školy bylo v uplynulém roce rovných 120.

"Chceme, aby čtení byla samozřejmost a zábava, pořádáme Čertování pro mateřské školy, Noc s Andersenem pro základky, lekce a besedy pro děti od mateřských škol přes základní až po středoškoláky, první červnový týden nás čeká Celé Česko čte dětem, " nastínila jen některé z mnoha aktivit ředitelka a hlavní iniciátorka akcí Milena Křikavová.

Celoroční nabídka mnoha zajímavých setkání nejen s knížkami, ale i dalšími kulturními akcemi ve všech prostorách rakovnické knihovny je tak opravdovým lákadlem pro všechny věkové kategorie.

AUTOR: Miroslav Koloc