Zatímco první koncert letošních „Nocturen“ na nádvoří Muzea TGM se nesl v rokenrolovém rytmu skupiny The Cannonball neboli Dělové koule, tendalší patřil vyznavačům blues. Těm v kapele MUZIKA, s.r.o., i posluchačům, kterých, nebýt nevlídného počasí, by jistě dorazilo mnohem víc.
A když se v půl desáté zažehlo veřejné osvětlení a tím i reflektor směřující na muzikanty, uslyšeli píseň uvítací: „Dobrý večer v Muzeu TGM, posaďte se, dejte si pivo, budeme hrát, zpívat a tančit…“Netancovalo se, ale dobrého zpěvu a muziky bylo dostatečně.


Kdo tvoří MUZIKU, s.r.o.?

Frontman skupiny Miloš Švarc (kytara, harmonika, zpěv a průvodní slovo), Rosťa Polánek (bicí), Jakub Rais (kontrabas), Vašek Pavlíček (klávesy) a Kateřina Blažková (zpěv).Je možné, že některého z vyjmenovaných muzikantů máte zařazeného do úplně jiného ansámblu, protože někteří hrají ve dvou i třech dalších hudebních uskupeních. Nekomerčně, pro radost z muziky.Na to, že MUZIKA vznikla nedávno, šlape neskutečně dobře. A Miloš Švarc baví přítomné bezprostředními hláškami, na kytaru vystřihne sólo, hned zas doprovodí zpěv, virtuózně foukne do harmoniky a je autorem většiny nepřevzatých textů.


Ono dát dohromady takovouhle hudební sešlost, není jednoduché, a což teprve časově skloubit zkoušky. Všichni musí mít muziku opravdově rádi.
Vždyť Rosťa Polák dojíždí z Bratislavy a Kateřina Blažková, ta si přišla zazpívat s teplotou (a zpívala kouzelně). „Mám třicet osm, asi úpal, chvíli ale vydržím,“ prozradila.Osmého už musí být ale zcela fit. MUZIKA, s.r.o., vystupuje v rámci „Léta na Křivoklátě“ a charakterizuje ji zavazující poznámka:„Slavná rakovnická kapela“. Srandičky, srandičky… Ale proč vlastně ne?

Nocturna v Muzeu TGM pokračují 14. července vystoupením Jaroslava Hutky a zakončí je 28. 6. rakovnický Brass Band.

AUTOR: IVO MIČKA