Letos je tomu už padesát let od chvíle, kdy nám Večerníček v papírové čepici, sedící na jednokolce či houpacím koni, popřál z televizní obrazovky dobrý večer a přinesl pohádku. Učitelé a děti ze Základní umělecké školy v Rakovníku se rozhodli, že toto výročí nelze jen tak přehlédnout. A tak se po mnoha hodinách pilného zkoušení dostal na prkna Tylova divadla v Rakovníku pořad s názvem Maxi Večerníček.
Učitelka ZUŠ Rakovník Martina Polanová popsala: „Nápad na pořad mě napadl již v loňském roce, kdy jsem zachytila informaci, že se blíží Večerníčkovo kulaté výročí."

Dvěma stěžejními body programu byly dvě miniopery. Klasické pohádky o Budulínkovi a Červené karkulce se staly předlohou pro hudební díla Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. „Budulínka jsme dělali před devíti lety, pochopitelně s jiným obsazením, také jako dárek Večerníčkovi se zpožděním k jeho čtyřicátinám. Červenou karkulku jsme hráli před dvěma lety. Takže jsme už měli představu o tom, jak asi bude nácvik vypadat," doplnila Martina Polanová.
Další vystoupení pak patřila buď autorským písním učitele Leoše Janouška na téma známých večerníčkových postav, které zazpívaly zuškové pěvecké sbory (Kopretinky, Hvězdičky, Perličky, Benjamínek) nebo je odehrál flétnový soubor či odtančily děti z tanečního oboru. „Výtvarný obor nám opět udělal výzdobu," připomněla Martina Polanová.

Na představení, které se v Tylově divadle hrálo po dva dny, pokaždé před zcela zaplněným hledištěm, se podílela zhruba stovka dětí.
Možnost vidět sváteční dění na prknech Tylova divadla dostaly například děti z mateřských i základních škol v Rakovníku, Olešné, Panoším Újezdu, Chrášťanech, Lužné, Zavidově, Oráčově, Jesenici, Krušovicích, Lišanech a obci Hředle.