Odpoledne a večer v Heroldově síni vyplnila především hudba. To si Rakovnický komorní orchestr nejprve poctivě zazkoušel, pak v plném obsazení zahrál na úvod křtu dvou knížek vydaných Rabasovou galerií, a konečně zasedl k vlastnímu koncertu.

Hra to byla vynikající. Zvláště je nutno pochválit jeho dechovou sekci, která si na nedostatek hraní sól opravdu nemohla stěžovat.
Terezka Červená, studentka pražského hudebního Gymnázia Jana Nerudy, si se svojí příčnou flétnou opravdu rozumí a spolu s Barborou Polánkovou, která s jistotou zastoupila nepřítomného sólistu Lukáše Pavlíčka, vytvořily dokonalou virtuózní dvojici. Barbora se svým kolegou navíc bravurně stíhala střídat hru na hoboj a zobcovou flétnu.


Mozart, Vranický, Hradecký, Deep Purple, Bach… Co skladba, to potěšení pro uši i duši, repertoár dirigentem Janem Rezkem ušitý nedělnímu podvečeru na míru. A lidi jako by vycítili, že půjde o nefalšovaný hudební zážitek, ryzí radost z muziky, chuti sejít se, zahrát si, obsadili i v tomto nezvyklém čase synagogu do posledního místečka a vynutili si potleskem ještě Moriconovu „Misii“ jako přídavek.

AUTOR: IVO MIČKA