Stejně tak v neděli ožily prostory příznačně zvolené Heroldovy síně prvními tóny hudby. Vystoupilo tam Kvarteto Apollon ve složení Pavel Kudelásek (housle), Radek Křižanovský (housle), Pavel Ciprys (viola) a Pavel Verner (violoncello). Hudebníky, kteří patří mezi přední reprezentanty slavné české kvartetní školy, na koncertě doprovodil hrou na kytarou teprve jedendvacetiletý Martin Cába, který slaví úspěchy na českých i zahraničních hudebních soutěžích. 


Festivalový program Heroldova Rakovníka těší zájemce každou neděli, kdy jeho program pokračuje. Opět v Heroldově síni už stihli vystoupit také mladí nadějní hudebníci, který tam odehráli koncert ve spolupráci s festivalem Mladá Praha. Na pódiu se jich předvedlo hned pět – Adam Riethof hrál na klarinet, Adam Plšek na fagot, klavír ovládl Martin Chudava stejně jako Václav Mácha a na housle zahrál německý talent Louis Vandory. Repertoár zvolili velmi klasický, od skladeb W. A. Mozarta po sonátu Johannese Brahmse.


Podívejte se na atmosféru těchto vystoupení a nenechte si ujít ještě zbývající koncerty. Ten nejbližší odehraje chorvatský klavírista Lovro Pogorelich už v neděli 24. září od 19 hodin v Heroldově síni.