Jako první začali hrát Grippeds, kteří byli tentokrát doplněni o tři hosty, a to Žofii Zrubcovou, Emmu Knorovou a Michala Jakuba. Šikovní muzikanti roztančili přítomné pestrou škálou starších i modernějších hitů z české, ale i zahraniční scény.

Zhruba od půl deváté nastoupil na pódium devatenáctičlenný ústecký Big Band Bonit, který dopřál rakovnickému publiku kvalitně zahranou swingovou i taneční hudbu.

Nechybělo ani „půlnoční“ překvapení, které si žáci ZUŠ připravili již o hodinu dříve. Po předloňském baletu v podání stylově oblečených pedagogů školy a loňském hraní na lahve tentokrát bylo na téma sto let republiky v tanci.

Tradici reprezentačních plesů obnovila Základní umělecká škola před dvěma lety, když dlouho předtím se konaly v Rakoně (dnes P&G).

„Tehdy se tam dělaly plesy běžně, ale to už je spoustu let. Vzhledem k tomu, že jsme měli takto skvělou kapelu, několik lidí proneslo, že bychom mohli udělat ples. Začala jsem nad tím uvažovat a nakonec jsem se rozhodla, že se k plesům vrátíme. Navíc jsem chtěla, aby rodiče i děti slyšeli skvělou kapelu, a tak jsme nastřádali na Big Band,“ přiblížila okolnosti, které vedly k obnovení Reprezentačních plesů Libuše Podaná.

Ředitelka ZUŠ Rakovník předpokládá, že se z plesu stane tradice. „Lidé chodí čím dál raději. Určitě je jich tu více, než vloni i předloni. Každý si to tu chválil, protože kapela hraje pro lidi, kteří umí tancovat. Takovým příkladem jsou třeba Sokolové, pro které se stal ples velmi oblíbeným,“ dodala Libuše Podaná.