Některým se literárně dařilo více, některým méně, ale všichni soutěžící ukázali, jak citlivě dokážou vnímat blízké lidi ve svém okolí, kolik nezodpovězených otázek a přání se skrývá v jejich hlavách.

Těžký úkol určit ze všech došlých prací osmičku nejlepších zvládla odborná porota následovně :
1. Petra Konopásková
2. Tereza Matějková
3. Jana Hubálková
4. Ivana Kadochová
5. Veronika Němečková
6. Matěj Pavlíček
7. Jitka Kostkanová
8. Lenka Maršálová

A jaká byla první reakce dvojice nejúspěšnějších?
„Téma o tom, s kým bych si chtěla popovídat, kdybych mohla, pro mě bylo zajímavé tím, že jsem se mohla vypsat ze svých pocitů, kolikrát jsem tátu proklínala za to, jak se k nám choval a co vyváděl. V současné době si nejlépe rozumím s mým kámošem Martinem,“ vyjádřila se pro Rakovnický deník Petra Konopásková.

Svůj postřeh ze soutěže přidala i druhá v pořadí Tereza Matějková: „Uvědomila jsem si, že není lehké vybrat si spolužáka do lavice. A kdybych měla možnost se setkat s někým známým? Ty nejpotřebnější lidi mám stále kolem sebe, žádná celebrita a ani jiná osobnost si se mnou určitě nepopovídá tak jako mamka s tátou.“

Tolik tedy ti nejúspěšnější, ale poděkování patří všem, kteří se této soutěže zúčastnili, našli si chvíli na zamyšlení nad uvedenými tématy a i když se nevešli mezi oceněné, určitě jim to pomohlo uvědomit si , o jaké lidi v životě stojí a koho mají rádi.

AUTOR: Miroslav Koloc