Alespoň tak o něm hovoří většina návštěvníků, kteří si udělali na rakovnické podání tak specifického žánru, jakým rokenrol je, čas.

Iniciátorem nevšedního setkání, které se dle účinkujících i hostů vydařilo na sto procent, byla kapela QR Band, jež letos slaví desáté výročí své existence.

Podmínka účasti byla jasná: zahrát klasický rokenrol bez ohledu na to, jakému žánru se kapela ve skutečnosti věnuje. A protože se mezi rakovnickými muzikanty našli odvážlivci, kteří na podmínku přistoupili, bylo kácéčko plné lidí svědkem nevšedního multi-žánrového setkání.

Začátek rozpálil dixielandový Brass Band. „Sláva Vaic z Brass Bandu nás mile překvapil. Vymyslel text na dixielandovou skladbu, kterým nám přímo z pódia poblahopřál," popsal za QR Band Jiří Röll.
Faktem je, že kapely, třeba jako již zmíněný Brass Band, Hradní Duo (folkrock) nebo Žížeň Band (country), musely kvůli svému hudebního zaměření přípravě na narozeninový večer věnovat více času, nežli kapely jiné, které rokenrol hrají.

Žížeň Band tak například všem přítomným naservírovala během večera známý Gottův song Trezor a nebo Zichovu písničku Paráda. „Tu dali takříkajíc 'a capella', bez nástrojů. Tedy přesně řečeno jen za doprovodu chrastítka, aby drželi rytmus," popsala divačka Hanka. „Chci určitě kapelám poděkovat za to, že přišly, že nám věnovaly čas, a za jejich bezvadné výkony," zdůraznil Jiří Röll.

Návštěvnice Verča, Bára, Katka se shodly: „Byl to skvělý večer. Pěkně plynul bez větších zádrhelů. Bylo to také tím, že pódium bylo rozděleno na dvě části. Na jedné hrála kapela a na druhé si už připravovala svůj vstup další v pořadí."
A Jiří Röll vysvětlil: „Aby se všichni účinkující vešli do časového limitu večera, vycházelo na každého z nich zhruba dvacetiminutové vystoupení. Musím muzikanty pochválit za to, že přesně dodrželi to, na čem jsme byli dohodnuti. Dokonce i vzadu v zákulisí se chovali tiše, aby nerušili dění vpředu na pódiu."
Závěr večera dal prostor úspěšné kapele Falešná ozvěna.

Co dodat?
Během několika hodin prošla Kulturním centrem mnohaletá hudební historie – tedy od dixielandu až po pop rock. „A všechny tyto žánry spojuje právě rokenrol. Náš večer jen potvrdil větu, kterou na samém začátku řekl Sláva Vaic z Brass Bandu: Všechno je rokenrol," dodal Jiří Röll s tím, že ho pochopitelně stejně jako účast kapel těší příjemně velká návštěvnost večera, tentokrát s rokenrolem v hlavní roli.

Pódium patřilo kapelám: Brass Band, Rock Slave, Dhepo, Hradní Duo, 2ND, Žížeň Band, The Undertakers, Phobos, Z davu, Šnycl, Falešná ozvěna, QR Band