Škola při příležitosti oslav vydává sborník. Co v něm můžeme najít a proč bychom si ho měli koupit? Na to jsme se zeptali profesora Antonína Mrvíka.


Tento sborník navazuje na minulý, který vyšel roku 2003, tím pádem studentská díla, která obsahuje, mapují období posledních pěti let. K práci na něm přispěla i výchovná poradkyně paní profesorka Lenka Hejdová a další lidé. A dostáváme se k obsahu. Co tedy vlastně v letošním sborníku můžeme najít?

„Sborník otevírá několik slov pana ředitele Štíbra. Poté se dostáváme k seznamu profesorů a rokům, kdy zde působili, abiturientům za uplynulé pětileté období, výčtu studentů, kteří na gymnáziu studují tímto rokem, tabulce počtu tříd a žáků posledních pěti let. Najdeme tu informace o maturitních zkouškách, úspěších našich studentů v soutěžích různých oborů, mezinárodních aktivitách a samozřejmě nebude chybět něco ze studentské tvorby - básničky, próza, zkrátka to, co za těch pět let vzniklo. Chybět nebude ani statistický přehled sborníků gymnázia z posledních desetiletí a školou pořádaných výstav.“

AUTOR: Petronila Schelingerová