Za sbor zavzpomínala v úvodním slově Vlasta Doležalová: „Je čas na malou bilanci. Na první zkoušku přišlo šestnáct zájemců a první písnička byla, jak jinak, lidová – V dobrém jsme se sešli. V současnosti má sbor jedenatřicet členů a zpívání se pro ně stalo nejen koníčkem, ale také cestou, jak objevovat krásy všech druhů hudby. Všichni naši členové nemají hudební vzdělání, a přesto se naučili číst notový záznam a cítí i dynamiku."

Jako aperitiv podávali lánští pěvci lidové písně: Což se mně má milá hezká zdáš, Široký, hluboký, Ha ty sv.Vavřinečku. Poté posluchače sbor provedl tisíciletou historií hudby od gotiky přes renesanci, baroko a romantismus až po dvacáté století (Mozart, Bruckner, Verdi, Smetana, Fox, Bernstein…)
„Před pěti lety vzniklo v Lánech zdánlivě věkově i zájmově nesourodé seskupení, které se postupně stmelilo do jednoho celku, jak hlasově, tak i lidsky," zdůraznila Vlasta Doležalová.

Je to neuvěřitelné, ale za 5 let svého trvání sbor absolvoval již téměř 50 vystoupení a nastudoval přes 112 skladeb. „To je dvaadvacet skladeb ročně, což je pro sbor, který zkouší jen jednou týdně a o prázdninách dva měsíce vůbec, úctyhodné číslo," uvedla dále Vlasta Doležalová.

Dramaturgii si sbor dělá sám včetně zajišťování notových materiálů, propagačních materiálů a organizaci hostujících vystoupení. Co se týká repertoáru, je trochu odlišný od běžných sborových těles. „Zpočátku jsme se věnovali převážně hudbě renesanční, ale postupem času jsme repertoár rozšířili i o jiná hudební období," konstatovala Vlasta Doležalová.

Při slavnostním koncertu v Lánech spoluúčinkovali: Lenka Pavlovič – soprán a Jaroslav Šaroun – varhany.