Perličky jsou sborem, který byl založen při Základní umělecké škole v Rakovníku. A právě učitelka této školy a členka orchestru Barbora Polánková konstatovala: "Ten den jsme hráli dvakrát. Odpoledne v Lánech a v podvečer v Rakovníku. Společný koncert byl dle mého názoru oboustranně prospěšnou záležitostí. Všichni jsme si jej užili včetně rodičů, kterým se také moc líbil." Dle jejích slov si orchestr odzkoušel, jak hezká práce může být společná tvůrčí práce s dětmi. A děti měly možnost slyšet celý orchestr a zjistit jak to funguje, když má být sbor dobře sladěn s větším hudebním tělesem.

Premiérovou záležitostí byl koncert v Rakovníku také pro Luboše Plamitzera, který se ujal taktovky. „Chtěl by být dirigentem, a tak jsme mu umožnili, aby se v Rakovníku postavil za dirigentský pultík a vystřídal tak Jana Rezka, který nás dirigoval v Lánech," upozornila Bára Polánková.

Část koncertu odezpíval sbor samostatně stejně jako komorní orchestr, kterému také patřila samostatná část programu. „Společně jsme pak dali pásmo lidových písní a slavnou melodii Doremi z amerického muzikálu Za zvuků hudby," popsala Bára Polánková. Nechyběla ani sóla. Pěvecké měla Katka Nosková a na trumpetu zahráli Jiří Novák a Matěj Polánek.

Malí i velcí posluchači si tak měli možnost vychutnat například díla, která složili: Fr. V. Míča – Sinfonia in Re., G.. Torelli – Koncert pro trubku, A. Vivaldi – Concerto Il Cardellino, M. Greene – Trumpet Tune. A také Lukášovo – Hejdum dá, Hallo Džango a Hábovo – pásmo lidových písní.

„Všechno to vzniklo tak, že se mi do ruky dostaly noty pro orchestr a dětský sbor. Teď jsem ráda, že jsme koncert dali dohromady a povedl se," dodala ještě Barbora Polánková.