Ta byla velmi cítit z projevu bývalého dlouholetého ředitele školy Miloslava Blechy, který vzpomenul nejen na léta v ředitelské funkci, ale i na doby, kdy jako mladý učitel ve škole v roce 1973 začínal. „Za více než čtyřicet let jsem zažil řadu osobností, počínaje ředitelem Jaroslavem Chudobou, který mě přijímal a dalším dlouhodobým ředitelem a mým předchůdcem Karlem Biňovcem. Rád vzpomínám i na pana Bařtipána, prvního absolventa školy, Antonína Čadka, na pány Kohutiče, Šťávu, Magdu Truxovou, Boženu Lukášovou či na současnější kolegy Hanku Somolovou, Vaška Hadrbolce a mnohé další,“ zavzpomínal Miloslav Blecha, ředitel školy v letech 1998 – 2015.

Současný ředitel Emanuel Vambera, který na rakovnickou ekonomku nastoupil v roce 2003, hovořil zejména o současnosti a budoucnosti. „Tato škola mi dala hodně. Mnoho mi dal i bývalý ředitel Miloslav Blecha a dnes mohu říci, že bych byl rád, kdybych své učitelské období zakončil právě na této škole, která je velmi kvalitní, má tradiční kořeny a velmi dobrý tým. Věřím tomu, že tak bude i v dalších letech, že škola ukáže svoji sílu a bude mít ještě více studentů, než v současnosti má,“ přeje si Emanuel Vambera.

Po úvodních proslovech začala hrát do tance nejen absolventům, ale i přátelům školy, skupina Šlapeton, mající ve svém repertoáru hity z šedesátých, sedmdesátých let, i ty současnější. Nechybělo ani předtančení v podání tanečního páru z Admiry Kladno a kouzelnické vystoupení Jana Vaidiše. Během jednotlivých vystoupení byly nad pódiem po celou dobu plesu promítány starší i novější fotografie ze zákulisí školy, na kterých se řada příchozích s úsměvnými vzpomínkami poznávala.