Vítězové základních uměleckých škol v rámci Středočeského kraje si tentokrát pro svůj festival vybrali naše okresní město.

Svoji přehlídkuv Rabasově galeriirozdělili do dvou částí – dopolední a odpolední – a to tak, že v obou programech se ve výstupech vystřídalo slovo s hudbou.

Při prvním koncertu Heroldovu síň rozezněly lesní a anglické rohy, housle a klavír vítězů ze ZUŠ Říčany, klavír s flétnami zobcovými i příčnými ZUŠ Kladno-Moskevská a klarinety z Peček, zatímco ten odpolední dal vyniknout trubkám a saxofonům ze Slaného a zobcovým flétnám z Příbrami. O přednes se podělila dopolední ZUŠ Rakovník s odpoledním Kladnem.

Kladenští recitátoři byli výteční, ale repertoárem směrem k dětským návštěvníkům v hledišti značně přitvrdili. Zvláště Problémy s organismem (J. Vodňanský), přednesené Veronikou Novákovou, by si zasloužily označení hvězdičkou.

Jinak všechny výkony na jedničku, co taky jiného od krajských vítězů očekávat, nadšené mladé publikum. Další den, tedy v pátek pak přehlídka ke spokojenosti Rakovničanů pokračovala v Tylově divadle v Rakovníku ani tady nebyla nouze o potlesk.

AUTOR: IVO MIČKA