Zazní zde policejní hity z detektivních filmů Vstupenky na koncert už jsou v předprodeji. Výtěžek pomůže novostrašeckým seniorům. Jak studenty napadlo udělat tuto benefiční akci, vysvětlil jeden z hlavních iniciátorů Dominik Petráček ze 4.A.

Také čtěte: Prasata způsobují škody na majetku

„Přihlásili jsme se do projektu Kdo jiný, který pro středoškoláky vyhlásila organizace Člověk v tísni. Měli jsme zlepšit něco, co nám v okolí vadí, nebo komu pomoci. Napadlo nás pomoci domovu seniorů, protože je místní a my přesně víme, komu peníze připadnou," uvedl.

Koncert začali studenti připravovat v říjnu, kdy se obrátili na Hudbu hradní stráže a Policie ČR. „Napsal jsem dopis přímo kapelníkovi. On odpověděl, že to není úplně běžné, ale že jsou ochotni vystoupit. Hned nás podpořila i místostarostka Libuše Vosátková," popisuje Petráček.

Stejně nápad studentů vítala i ředitelka domova seniorů Miluše Jůnová. „Studenti jsou moc šikovní a je od nich hezké, že podpoří náš domov. Mají s koncertem hodně práce, není to pro ně jednoduché, protože přípravu takové akce neznají," řekla ředitelka.

Koncert studenti pořádají poprvé, ale jinak s domovem seniorů spolupracovali jako dobrovolníci.

Nepřehlédněte: Rakovničané podepisují petici proti výstavbě Kauflandu

Studenti oslovili také místní firmy, aby na koncert přispěly. Vznikl tak účet u Člověka v tísni, kam je možné peníze posílat. Ty také dostane domov seniorů. Hudba Hradní stráže a policie vystoupí zdarma pouze za občerstvení. Zdarma bude i pronájem kulturního centra. Gymnázium je nejmenší školou, která se mezinárodního projektu účastní.