„Knírkatý festival“ odstartuje v areálu u fotbalového hřiště rakovnická blues rocková La Banda, která začne hrát na Bakalář stage ve 13:40. Na témže pódiu, které je stylově rozmanitější, se vystřídá celkem deset kapel, na údernějším CBCnet stage osm. Kromě již zmíněných stojí za zmínku například ještě duo Kalle, které získalo již dvě hudební ceny Anděl či DJ Mikkim, jenž jako jediný český DJ vystoupil na prestižním britském festivalu Glastonbury.

„Největší hvězda Gaia Mesiah je taková sázka na jistotu, hodně jsme zvědaví i na Transmitter, kteří u nás nejsou tolik známí. Kromě hlavních taháků jsou zde jména, která nabízí kvalitní muziku a zároveň mají velký potenciál. Snažíme se, aby měl line up nějakou hlavu a patu a určitou gradaci,“ přibližuje hlavní pořadatel akce Michal Ortcykr.

Novinkou bude nová odpočinková zóna s hudebním doprovodem. „Z vlastní zkušenosti i z pozice muzikanta chill-out zónu na různých festivalech vždycky vítám. Lidé se tam rádi setkají, popovídají si a nebudou muset odbíhat, kam se dá, jako doposud. Chápeme, že málokoho mohou zajímat všechny kapely a tak jsme se rozhodli servis tímto směrem vylepšit,“ vysvětluje Michal Ortcykr.

Zájemci se mohou dopravit autobusem na festival i zpět zdarma. Ze sokolovny vyjíždí ve 13 hodin.

Páteční Deník s TV magazínem.