Vše zahájí v pátek v 17 hodin Floriánské zpívání a hraní v tuchlovickém kostele. Zde bude příchozím hrát kapelka Lístečku ze ZUŠ Nové Strašecí. A to jak samostatné, tak i jako doprovod pěveckého sboru Rosička ze ZUŠ Stochov. Páteční program pak bude pokračovat ještě v 19.30 hodin na sále Novostrašeckého kulturního centra pásmem Vítejte u nás. V rámci něj vystoupí nejen domácí Čtyřlístek. V pořadu představí své kamarády a hosty – novostrašecký Lísteček, rakovnické Borůvky a Rosénku - Hajdaláky. Na oba víkendové dny se poté všechno festivalové dění přesune do Tuchlovic. Sobotní program začne v 10.30 hodin krátkými vystoupeními před Českou hospodou Tuchlovice, ve 14 hodin se všichni přesunou do místního amfiteátru, kde na zúčastněné bude čekat celodenní program plný folklorních vystoupení.

„Těšit se můžete na Čtyřlístek a jeho hosty Bradetul z Rumunska, na povedené Hajdaláky, Notičky, Voničku, Šáteček a také mělnický Jarošáček. Ani tentokrát nebude chybět od 19 hodin tradiční Škola tanců. Vyučovat budou naši rumunští přátelé a Šáteček z Nymburska. Ve 20 hodin se divákům v Tuchlovicích představí jedinečná brněnská mezižánrová skupina Cimbal Classic a po ní už přijde jen tradiční Nokturno pro nespavce,“ přiblížila ředitelka festivalu Tereza Mlynaříková. V průběhu celého sobotního dne budou moci návštěvníci festivalu navštívit stánky s prezentacemi některých neziskových organizací Kladenska a Rakovnicka.

Páteční Deník s TV magazínem.

Sobota bude zakončena ve 21 hodin Pouťovou tancovačkou v České hospodě Tuchlovice, na které zahraje kapela Černý brejle. Nedělní program v amfiteátru začne v 10.30 hodin, poslední vystoupení je naplánované na 15. hodinu.

„V neděli odstartuje dopolední pořad v amfiteátru letního kina v 10.30 hodin, přičemž své umění předvedou soubory Lísteček, Borůvky, hosté z Rumunska, Čižmičky, Lučinka, děti ze zdejší MŠ a Ladův národopisný soubor z Hrusic. Po nedělním obědě můžete ještě vyrazit na pohádku, kterou pro vás mají přichystanou Monika a Lenka z divadla Pruhované panenky, a pokud byste stále měli málo folkloru, pak právě pro vás vystoupí se svým výročním programem soubor Gaudeamus od 15 hodin opět v amfiteátru letního kina,“ dodala Mlynaříková.