Koncert s názvem 30 let po záruce se uskuteční v sobotu 23. listopadu od 20 hodin a vedle oslavenců se na pódiu objeví i řada hostů. Do „rakovnické Lucerny“ dorazí rockoví harcovníci z Mentolu, Patapuf a Kokosky, Dhepo, ale také o více než dvě dekády mladší kolegové z Rock Slaves. „Patapuf a Kokosky s námi hrávali v devadesátých letech a jsem rád, že se chlapci ze Stochovska dali dohromady, podobně jako kluci Dhepa, kteří toho s námi odehráli vůbec nejvíc a zažili jsme spolu spoustu zajímavých akcí, koncertů a hlavně pohody. V stochovském Mentolu zase hraje pár kluků z Nového Rocku a pozvali jsme je proto, aby se v Rakovníku prezentovali místnímu publiku, protože určitě stojí za to. Rock Slaves s námi hráli na posledních dvou beneficích. Hrají žánr, který se na takové akce hodí. Jsou to známé převzaté věci a hrají je velmi dobře. Ti celý koncert uzavřou,“ popisuje zakládající člen oslavenců Petr „Plastik“ Chmelík.

Členové Prošlé lhůty kvůli narozeninovému koncertu oprášili několik svých starších písní a jejich vystoupení zpestří i bývalí členové. „V repertoáru bude mít pár věcí, které jsme dlouho nehráli a znát je budou jen ti kovaní, kteří na nás před lety chodili. Vystoupí s námi bubeník Míra Jirásek, který s námi v devadesátých letech také hrával a přijede určitě i bývalý zpěvák Roman „Kobra“ Gracias,“ potvrzuje Petr Chmelík.

Prošlá lhůta vznikla v roce 1989 v Plzni a založili jí Petr „Plastik" Chmelík - basa, Jiří „Buqa" Kopřiva - bicí, Aleš „Kolafa" Kolář – sólová kytara Honza „Hlb" Švácha – kytara. O dva roky později k nim přibyl zpěvák Petr „Pifák“ Ivanov. Kapela za svoji existenci několikrát změnila složení a v druhé polovině devadesátých let přerušila svoji činnost, avšak nakonec se vrátila k sestavě z roku 1991. „Od roku 2000, kdy jsme začali hrát benefiční koncerty, hrajeme v podstatě jen v této sestavě a budeme tak hrát až do konce. Není důvod na tom nic měnit, a jakmile se to změní, tak alespoň za mě končí Prošlá lhůta,“ dodává Petr Chmelík. Vstupné činí 130 Kč.