Kdo nebo co je příčinou poruch mého jinak zdravého spánku, zjistíte při procházení okolo výlohy Knihkupectví M & K na Husově náměstí v Rakovníku, kde (a to se klidně vsadím) nepřehlédnete novou knihu Moniky Pokorné s titulem Čí jméno nese naše ulice.

Jak název napovídá, zavzpomínáme na osobnosti, které naše město proslavily a v dobrém zapsaly do povědomí i za hranicemi okresu a vlasti. A čtenáři jistě budou, stejně jako u ostatních knih, spokojeni. V textu najdou většinu výše zmíněných slovních obratů, i když to na první pohled vůbec nevypadá, že by měly s Rakovníkem sebemenší souvislost.

Autorka totiž opět vyčerpala rozmanité prameny, do knihy vložila maximum informací, které s sebou už tradičně nesou i přidanou hodnotu v podobě různých zajímavostí. Závěrem upřesňující údaj. Kdo více zná a mapuje tvorbu Moniky Pokorné, ví, že publikace se stejným názvem (a podtitulkem 1. část) vyšla v roce 2003. Vzhledem k časovému odstupu a také skutečnosti, že první část již není v prodeji, vychází 7. července celé dílo souborně v upravené verzi.

Každý by měl vědět, odkud je. Využijme proto možnosti a chyťme se podávané ruky, kterou nám Monika Pokorná, patriotka, nositelka myšlenek Jungmanna a Wintra, nabízí.

Autor: Jiří Pokorný