„Tyláci" hráli své představení v poslední den přehlídky a jako vždy před zcela vyprodaným divadlem. Někteří diváci přišli na představení potřetí i počtvrté. A to nejen na své známé a přátele, ale zkrátka proto, že se jim představení líbí. Předvedli doslova výbuch nadšení a energie. Podle diváků představení patřilo k nejlepším na přehlídce. Oproti premiéře měla hra lepší spád a rychlé přestavby. Však své domácí herce jaksepatří odměnili. Po představení skandovali jména herců.

Z úspěchu měla radost režisérka Alena Mutinská i jejích šedesát „dětí". Za režii muzikálu získala od poroty cenu. Šakalí léta porota ocenila ještě dalšími šesti cenami, například Lucii Auerswaldové-Babákové za scénu a kostýmy, hereckému kolektivu Divadelního spolku Tyl Rakovník za herectví, Divadelnímu spolku Tyl Rakovník za inscenaci.

Úspěch ocenil i ředitel Kulturního centra v Rakovníku Jiří Karel.„Bylo to velmi příjemné, už proto, že se domácí soubor přihlásil na přehlídku po odmlce."

Podle něj byl osmatřicátý ročník postupové přehlídky amatérských divadelních souborů Wintrův Rakovník lepší než předchozí. Přehlídka byla velmi povedená už jen tím, že se jí účastnil domácí soubor a hned uspěl.
Odborné porotě se líbilo všech devět představení. Úroveň se v posledních třech letech zlepšuje. Zlom, který nastal zhruba před pěti lety, jde stále ke kvalitě. Představení jsou pro diváka stále zajímavější. Toho je důkazem, že představení byla hojně navštěvována.

„Samozřejmě na dopolední trochu „nevděčná" představení chodilo diváků méně, ale aby se přehlídka dala zvládnout v rozumném časovém horizontu, někdo musí hrát dopoledne s méně diváky," zkonstatoval Jiří Karel.
O Wintrův Rakovník je velký zájem. Každý rok se hlásí více souborů, než může přehlídka pojmout. Proto se pokaždé dělá jakési předkolo. Letos se v něm vybíralo ze sedmnácti souborů. Důležité je, aby souborů bylo alespoň osm. Pokud jich je osm, přehlídka dostane statut přehlídky, která může nominovat vítěze dál.
Letos se v Rakovníku představilo devět souborů, což bylo z časových důvodů optimální. Představení se stihla odehrát od středy do sobotní půlnoci.

„Protože výsledky se vyhlašovaly v sobotu o půlnoci a do té doby zbyl ještě čas pro závěrečné hodnocení poroty a uzávěrku, Ruský kroužek při divadle V.A.D. Kladno odehrál své představení Charmsovy pašije dvakrát," popisoval Jiří Karel. Toto představení se totiž hraje přímo na jevišti pro malý okruh asi šedesáti diváků, kteří jsou také na jevišti, takže tím se dostalo na všechny diváky. Kladenské divadlo za neobvyklé představení porota doporučila na Divadelní piknik ve Volyni. To znamená, že Kladenští skončili na pomyslném druhém místě. Pokud by z ostatních přehlídek nebylo žádné představení nominováno, postoupili by do Volyně Kladeňáci.

Vybrat představení na přehlídku není jednoduché. A všechna je zhlédnout časově i finančně náročné. proto soubory posílají představení na DVD.

Pokud přehlídku Wintrův Rakovník finančně podpoří město i Ministerstvo kultury, uskuteční se i další už devětatřicátý ročník. „V této chvíli by byl úplně hřích nedělat přehlídku dále, protože nejhorší roky, kdy přehlídka živořila a lidé do divadla moc nechodili, porota byla skeptická, má už za sebou," mínil ředitel Kulturního centra Jiří Karel.

Ta doba je už pět let pryč. Nyní nastalo obrození přehlídky. Režiséři amatérských souborů už jsou dostatečně poučeni prostřednictvím různých kurzů a seminářů. Projevuje se to na inscenacích, což potvrzuje i odborná porota. Úroveň vzrůstá za poslední tři, pět let. Objevuje se i hodně mladých herců. 

Další ceny poroty:

Aleně Mutinské za režii muzikálu Šakalí léta
Lucii Auerswaldové-Babákové za scénu a kostýmy k inscenaci muzikálu Šakalí léta
Vladimíru Lechnýřovi za roli Prokopa v muzikálu Šakalí léta
Haně Pilíkové za roli Tety Juřičkové v muzikálu Šakalí léta
Hereckému kolektivu Divadelního spolku Tyl Rakovník za herectví v inscenaci muzikálu Šakalí léta
Kapele Divadelního spolku Tyl Rakovník za hudební provedení muzikálu Šakalí léta
Divadelnímu spolku Tyl Rakovník za inscenaci muzikálu Šakalí léta