Je září, a tak i letos zahájí členskou výstavou Středočeského sdružení výtvarníků svůj bohatý program Mezinárodní festival komorní hudby a výtvarného umění – Heroldův Rakovník. Už posedmé.
Ve čtyřech po sobě následujících nedělích si pak přijdou na své oči, uši, duše i peněženka. Na výstavu a všechny koncerty je totiž díky finanční podpoře města a Středočeského kraje vstup volný. Stačí jen zajít do Heroldovy síně Rabasovy galerie, zalistovat v bohatě vypraveném programu a zaujmout včas místo.

Zahájení
Výstava 38 středočeských výtvarníků začíná v neděli 5. září v 17 hodin a všechny koncerty v 19 hodin.
A už ten první (rovněž 5. 9.) nasadí laťku vysoko. Vystoupí známé Kvarteto Apollon, italský klarinetista Claudio Mansutti a novostrašecký mistr kytary Matěj Žák.

Pokračování
Neděle 12. září přivede do Rakovníka tři ženy – klavíristku a houslistku z Japonska a flétnistku z USA. Na programu Händel, Franck, Dvořák…
V neděli 19. září vystoupí v Rakovníku legendární Smetanovo trio (Jitka Čechová –klavír, Jana Vonášková- Nováková – housle, Jan Páleníček – violoncello) a celý festival se v neděli 26. září uzavře Komorním orchestrem Quattro se sólisty Pavlou Franců – housle, Rakovničankou Editou Keglerovou – cembalo, a s dirigentem Markem Štilcem.
Poděkování za organizaci a neskutečně košatou náplň Heroldova Rakovníka patří České kultuře, s.o., Rabasově galerii a Radku Křižanovskému.⋌

AUTOR: IVO MIČKA