Ty nejlepší soubory postoupily na Mladou scénu v Ústí nad Orlicí a Šrámkův Písek. Z přihlášených dvanácti souborů si příjemnou a přátelskou atmosféru nenechalo ujít devět. „Devět představení na tři dny, to je slušná účast. Soubory, co nehrají, odřekly jen z vážných důvodů," zkonstatovala vedoucí přehlídky Iva Vachková.

Čtěte také: Festival Slunovrat objevil nové písničkáře

Mezi účinkujícími byli dobře známí herci, kteří se do Nového Strašecí rádi vracejí. Polovina souborů byla úplně nových. „Je to v takových vlnách. Tři, čtyři roky přijíždí soubor z jedné školy, pak studenti odrostou a rozptýlí se jinam a pak přijedou noví lidé. Stálejší jsou soubory při základních uměleckých školách a při gymnáziích, které fungují trvaleji," vysvětlovala Iva Vachková.

V sobotu například diváci viděli představení z pěti příběhů z anglického prostředí Odpolední čaj od členů souboru Bezevšeho ZUŠ Turnov, dále Buněčnou paměť od Kuki-Kuki ZUŠ Železný Brod, nebo Dem na experiment v podání herců divadla Dem na entou Kladno. Studenti z Gymplu Brandejs gymnázium Brandýs ze staré Boleslavi zahráli Ještě jeden příběh. Ani domácí soubor Divadlo Bedřych Gymnázia J. A. Komenského si nenechal přehlídku ujít. Pod novým vedením Martiny Černé vystoupil divadlem poezie nonsensových světových i domácích autorů Dáš koláč/ž?

Kromě přestavení byly na přehlídce k dispozici dvě divadelní dílny, jedna zaměřená na práci se slovem a druhá na pohybové divadlo.

Čtěte také: U Nouzova plánují stavbu retenční nádrže