Na vernisáži výstavy byla přítomna i jeho vnučka Adéla Kándlová. „Dědeček byl v té době ještě studentem na gymnáziu, ale již pět let fotografoval i nějakou dobu publikoval. Jak se dozvěděl tuto smutnou zprávu, že pan prezident zemřel, stihl vyrazit na Václavské náměstí a zachytit první reakce lidí nad ztrátou Tomáše Garrigua Masaryka. Potom pokračoval v dokumentaci dní smutku až po jeho poslední cestu z Prahy do Lán,“ zahájila výstavu vnučka dnes již zemřelého fotografa Ladislava Sitenského a poté přečetla pocity autora z knihy, která vyšla k výročí 60 let od vzniku fotografií.

„Kniha byla vydána v roce 1997 a je doplněna textem Karla Čapka a básněmi Jaroslava Seiferta. Knihu je možné si prolistovat a o významném fotografovi Ladislavu Sitenském si mohou návštěvnici přečíst na tabuli, kde je vyobrazen jeho životopis. Život měl opravdu zajímavý, fotografoval i 2. světovou válku, když byl přítomen i v bojích na západní frontě,“ doplnila Kateřina Uhrová, vedoucí Knihovny Muzea TGM Rakovník.

Výstavu nazvanou To kalné ráno…, což jsou slova, kterými začíná smutná báseň Jaroslava Seiferta o smrti našeho prvního prezidenta, mohou diváci vidět až do 11. listopadu.