Nápad na uspořádání adventního trhu dostaly luženské maminky, které spolupracují s organizací Kačenka dětem z. s., Prostory jim bezplatně zapůjčila obec, a to v budově Českého svazu chovatelů. 

„Většina výrobků je domácí výroby. Maminky pekly cukroví, šily polštářky a hračky,“ řekla zakladatelka neziskové organizace Kačenka dětem z. s. Iva Šilhová. 
Zakoupit jste tu mohli svíčky s vánočním motivem, ručně šité hračky, polštářky, kuchyňské chňapky, ale i perníčky nebo cukroví. Výtěžek z prodeje přinesl organizaci 13 495 korun. Za získané peníze budou rodinám dětí s onemocněním SMA zakoupeny zdravotní a jiné potřeby.

Organizace má dohromady 12 svěřenců, kterým aktivně pomáhá. Neziskovou organizaci Kačenka dětem založili před necelým rokem manželé Iva a Jan Šilhovi.
Sami říkají, že je to pro ně takové poslání. „Organizaci jsme založili potom, co jsme ztratili naši dceru Kačenku. Trpěla také spinální muskulární atrofií a nemoci v osmi měsících podlehla,“ řekla Šilhová. Manželé se poté rozhodli podělit se o své zkušenosti a co nejvíce pomoci dětem se stejným onemocněním.

Mikuláš, čert a anděl přijeli i na Aura ranč v Krupé. A bylo jich hned několik. Na čertovském rejdění si zasoutěžili jezdci  i koně v maskách. Vyhráli všichni a dostali i nadílku.Autor: Renáta Fryčová
Čerti a andělé se sjeli na koních v Krupé
Mlynář ze Šlovic u Berounky Petr Čech s rodinou.
Mlynář Petr Čech: Pod stromeček si přeji hlavně zdraví!

Renáta Fryčová