„Každý den máme jiné téma, v pátek například budeme vyrábět vázu. Dneska bylo dané, že to bude mistička ve tvaru želvy a každý to pojal jinak,“ popisovala Eva Pelcová, lektorka keramického kurzu a při tom pomáhala dotvořit velkou želvu. „Já jsem si nakonec udělala dekorační želvu k rybníčku na zahradě,“ vysvětlovala Veronika Míková z Krakova, která do Rousínova zamířila letos poprvé.

„Ale chodím sem každý den a nevím, co si vybrat dříve. Je to nádherný odpočinek a příjemná atmosféra.


Hned vedle tvořily hlavně děti prsty barevné obrázky na velkém papíru. „To je bavlněná omítka upravená pro výtvarníky. Když práce uschne, vypadá takhle. A když se obrázek odře, může se plocha zase navlhčit a místo upravit,“ ukazovala Lucie Babáková. Právě práce s omítkou a výroba drátěných předmětů jsou vedle domácích bramboráků na letošním, jinak zavedeném symposiu, novinkou. 


Večer program pokračuje kulturním vystoupením ve stodole. Na čtvrtek je připravena bubenická show Barati squad. V pátek na diváky čeká divadelní klasika Lucerna od Aloise Jiráska v podání nadnárodního divadla RUM. Herci poctivě zkoušejí každé odpoledne. Představení začíná ve 21 hodin na dvoře nebo ve stodole u Faflíků.