Oproti minulým letům nabízí změnu v počtu inscenací, kterých letos nabízí devět.

Alena Mutinská, dramaturgyně spolupořádajícího Tylova divadla v Rakovníku, kde se divadelní maraton odehraje, vysvětlila: „Aby se dalo nominovat nebo doporučovat soubory, tak jich v soutěži musí být nejméně osm. Vybrali devět souborů, kdyby jeden vypadl, tak ztratíme právo nominace. Tím pádem jsme nezařazovali ani hosta, už není z časových důvodů kam umístit."

Všechna představení jsou z velké části konverzační komedie. Výjimkou jsou inscenace Pohřešované a Charmsovy pašije. „Charmsovy pašije zde odehraje soubor V.A.D. Kladno a jsou specifické tím, že se hrají mezi lidmi třeba v restauraci. V tuto chvíli ještě nevím, kam na představení pozveme diváky. Uvažujeme o foyeru divadla, ale já bych byla raději, kdyby se hrálo na jevišti, protože je pak problém představení zkoordinovat. Vstupenky na tuto hru z tohoto důvodu tedy ještě neprodáváme, protože zatím nevím přesně, kde se bude a pro kolik lidí hrát. Musím ale říci, že je to moc hezké a zajímavé představení," konstatovala Alena Mutinská.

Cesta kolem světa za osmdesát dní je zase obohacena písničkami. „Tam se mi moc líbí scéna. Mají ji variabilní, z látek, a dokáží ji rychle přestavovat," upozornila Alen Mutinská. Soubor Dobřichovická divadelní společnost bude v Rakovníku soutěžit zcela poprvé. Ten přivezl představení Sladké tajemství. „V souboru hraje moderátorka Jolana Voldánová," upozornila Alena Mutinská. V letošním roce je i změna v porotě. Milan Schejbal režíruje v Brně. Předsedkyní poroty tedy bude Kateřina Fixová a nominováni do poroty byli Adam Doležal a Milan Štross. „V redakci Kukátka budou osvědčení Jirka Štraub, Ráchel Duchková a Jan Švácha," dodala Mutinská. ⋌